Obecnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

centrum mama kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez fachowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jakkolwiek w głównej mierze też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, ale również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki medyczne. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak też o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.